Ігор Даниленко: “Якщо міська влада фінансуватиме пункти шквидкої допомоги в Бірківці та Макошине, то їх не закриють”


Нещодавно стало відомо, що 2 з 6 пунктів швидкої допомоги на Менщині мають закрити.

За інформацією медичного директора КНП “Чернігівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” Валентини Луценко, згідно наказу МОЗ України, одна бригада швидкої допомоги повинна обслуговувати 10 тисяч міського населення, та 0,75 бригади – 10 тисяч сільського населення. Пункти у Бірківці та Макошине вирішили закривати (з 1 квітня 2020 року), оскільки там зафіксовано найменшу кількість викликів (http://bit.ly/2Sk6z1H).

У наказі МОЗ України, який, до речі, видано ще у 2008 році, зазначається, що “загальна кількість бригад визначається, виходячи з потреб, але не менше ніж 1 бригада на 10 тис. міського населення та 0,75 бригади на 10 тис. сільського населення” (ст. 4, п. 3 http://bit.ly/3bdmJCx). Чому ж тоді пунтки закриватимуть саме зараз та чи є шляхи вирішення цього питання, “Менщина” дізнавалася у керівника КНП ”Чернігівський ОЦЕМД та МК” Ігора Даниленка.

“Раніше установа фінансувалася за рахунок державних субвенцій, з квітня буде фінансуватися також за рахунок держави, але залежно від кількості населення, зареєстрованого Національною службою здоров’я України. Утримання 1 пункта складає близько 1 млн. грн. на рік. На утримання 6 пунктів коштів не вистачає.

Пунтки, які вирішили закривати обирали по 3 факторам: кількість викликів, кількість населення та радіус обслуговування. Рішення приймається на обласному рівні.

Рішення можна переглянути. Має бути позиція міської влади, яка має піклуватися про своє населення. Відповідно до ст. 6 п. 4 міські ради у порядку та в межах повноважень, що визначені законом, приймають рішення з питань, пов’язаних із створенням, функціонуванням та розвитком системи екстреної медичної допомоги. Якщо міська влада фінансуватиме пункти у Макошине та Бірківці, то їх не закриють”.

Закон України “Про екстрену медичну допомогу” – http://bit.ly/383hdk1.


0 Comments