Головний лікар району розповів про платну «безплатну медицину»


На позаплановому засіданні Громадської ради головний лікар району Петро Хомрач розповів про три основні проблеми менської медицини: кадрову, фінансову та етичну. Зібрання проходив на минулому тижні у центральній районній лікарні.

Перед прес-конференцією Петро Хомрач (на фото – четвертий зліва) провів для учасників засідання екскурсію по території лікарні. Центральна районна лікарня, місто Мена, 21 вересня 2011 року.

Кадрова проблема

– Включаючи молодший і середній медичний персонал у галузі медицини працює 601 чоловік, зокрема, 107 лікарів. При цьому пустує 35 лікарських посад. Реально нам потрібно хоча б 20 спеціалістів, – пояснював Петро Петрович. – Ось нещодавно в інтернеті писали, що Хомрач бере від 500 до 1000 баксів за працевлаштування. Так за що брати, якщо лікарів не вистачає?! Повністю закриті лише посади санітарок. А всіх інших спеціалістів ласкаво прошу.

Проте ця проблема вирішується. Скоро у район має приїхати більше 10 студентів, яких ми направляли на навчання до медичних вузів.

Також у цьому році на території лікарні працює 11 інтернів.

Фінансова проблема

Річний бюджет лікарні складає 19 мільйонів гривень. Майже уся ця сума йде на зарплату та оплату енергоносіїв. На медикаменти та інші нужди залишаються крихти. Вижити в таких умовах неможливо.

В інтернеті нас критикували за збір благодійних внесків. Проте сама держава примушує до цього. Якщо б не було цих внесків, то не було б і сучасного пологового відділення, і інших прогресивних нововведень.

Благодійні внески приймаємо за користування VIP-палатами. До речі, вони мають все більший попит серед менян.

Також беремо внески за швидке проходження медичного огляду й отримання довідок. Раніше працівники лікарні оформляли довідки своїм знайомим «по блату», приходили люди з таким проханням і до мене. Викорінити це було неможливо. Тому ми зробили цю послугу доступною усім, але платною. Хочеш швидко пройти комісію – плати.

За півроку за рахунок платних послуг та благодійних внесків лікарня зібрала 250 тисяч гривень. Зібрані кошти підуть на розвиток медичної галузі.

Етична проблема

Третя проблема характерна для всього нашого суспільства, для всіх галузей нашого народного господарства, включаючи владні структури – це проблема етики, зокрема, проблема відношення лікарів до пацієнтів.

Лікар може бути професіоналом самого високого рівня, але якщо він самовпевнений хам, результат від його роботи буде менший, ніж тоді, коли лікар «на трієчку», але лікує з душею. Саме цьому я намагаюся навчити своїх працівників.

На мою думку, медицина повинна бути платною, щоб люди вирішували, якому лікарю і скільки платити, а у лікарів був стимул працювати краще. Бюджетна медицина – це та сама платна медицина, от тільки наші гроші йдуть лікарям через руки чиновників.

А якою медицину в нашому районі хотіли б бачити Ви?


0 Comments