Геннадій Примаков: “Міському бюджету не вистачає близько 8 мільйонів гривень”


Андрій Гапон

Раніше ми писали про те, що після об’єднання на утримання сільрад, які увійшли до громади, у міському бюджеті не вистачає коштів. Про те, чи змінилася ситуація, ми дізнавалися у Менського міського голови Геннадія Примакова:

“Ситуація в принципі не змінилася. В міському бюджеті коштів не вистачає. Уже є заборгованість по заробітним платам у деяких сільрадах за 2 місяці. Якщо у цифрах, то в цілому в бюджеті не вистачає близько 8 мільйонів гривень. Чому так сталося…

Районна рада дозволила сільським радам прийняти контрольні цифри з дефіцитом, тобто з нестачею коштів. Зараз сільради перейшли до громади. А дірки кому тепер закривати? Районне керівництво каже: мовляв, ви об’єдналися, грошей ми вам давати не будемо.

Якби не відбулося об’єднання, коштів у міському бюджеті вистачило б. Однак, після приєднання сільрад з дефіцитними бюджетами, не передавши при цьому доходи, ми отримали із самодостатнього бюджету дефіцитний. Виплачувати заробітну плату по сільрадам тепер доводиться нам. На початку року при формуванні бюджету відповідні видатки, звісно, не враховувались.

Ситуація неприємна. Всі кажуть одне – чекайте, держава дасть дотацію вирівнювання і т.д. Однак, один раз нам держава вже обіцяла на розвиток 28 мільйонів, проте коштів не надали. До Нового року, до прямих бюджетних відносин, які нам обіцяли ще у липні, ситуація навряд чи зміниться.

Проблему вирішимо. В крайньому випадку є можливість взяти кредит чи позику, це нормально. В цілому, ситуацію, що склалася, я б назвав “нечесні правила гри”. Що держава нас кинула, що район. От вам і співпраця.”


One Comment

  1. Що зробив Примаков для того, щоб кошти в громаді були? І що потрібно було зробити для цього, – це вже питання автору матеріалу.