Галина Вербицька: “Після контакту з хворим на кір потрібно зробити щеплення у перші 72 години”
Нещодавно “Менщина” опублікувала анонімне повідомлення читача про те, що у Мені з’явилися хворі на кір. Інформацію підтвердив заступник головного лікаря Володимир Салій. Станом на 29 січня було 5 хворих, один з яких – школяр (goo.gl/S1PTmT).

Ми звернулися до заступника завідувача поліклініки Галини Вербицької, щоб дізнатися більше про кількість хворих та можливість щеплення.


Галина Вербицька:
“Станом на 31 січня хворих на кір 6 (5 дорослих і 1 дитина з Величківки). Загрози карантину немає. Поки відслідковуємо контактних осіб : хто не щеплений – робимо щеплення (бажано це зробити в перші 72 години після контакту з хворим).  


У нас бельгійська вакцина, її поки що достатньо. Якщо буде закінчуватись, братимемо з Чернігова додаткову. Наразі батьки активно стали приводити своїх дітей на щеплення.


Обов’язкові щеплення потрібно проводити 2 рази – в 1 рік та 6 років. У нас є рекомендаційний лист, в якому сказано, що робити щеплення можна тільки особам до 30 років і групам ризику (медпрацівники, педагоги, студенти і поліція). Поки що в нас немає рекомендацій робити щеплення всім. Тільки у випадку, якщо людина була в контакті з хворим, робимо щеплення не зважаючи на вік.


Якщо ви хочете дізнатись, чи є у вас імунітет до кору, треба зробити аналіз крові на наявність імунітету в Чернігові. Коштує такий аналіз близько 250-350 гривень.


Якщо комусь, старшому 30 років, захотілося зробити щеплення, то вакцину треба придбати самостійно”.


Ми зателефонували до аптеки “Ліки України” (що біля поліклініки). Вакцини від кору у них не виявилось.


0 Comments