“Європейське” освітлення вулиць Мени планують доробити до травня наступного року


Сергій Лавський

Основна частина проекту вуличного освітлення Мени, на який Європейський Союз виділив кошти, досі не реалізована. Як повідомив “Менщині” секретар міськради Юрій Стальниченко, наразі перевіряється документація для проведення тендеру по визначенню виконавця робіт. Тендер буде проводитися по європейським нормам. Його початок очікується найближчим часом.

Нещодавно журналіст-фрілансер Сергій Трегубенко розпитав Юрія Стальниченка щодо ситуації з реалізацією проекту вуличного освітлення більш детально.

Юрій Валерійович пояснив, що вже декілька разів проводились тендери на закупівлю ліхтарів за грантові кошти, але з різних причин вони відмінялися. Після першого тендеру фірма, яка зайняла друге місце в конкурсі, оскаржила його результати. Під час другого тендеру міська рада побачила, що за ту ціну, яку пропонують учасники, неможливо буде зробити якісне освітлення, відповідно ЄС може визнати результати робіт такими, які не відповідають вимогам і кошти доведеться повертати. Тому тендер знову завершився нічим.

На початку жовтня міськрада підписала з ЄС додаткову угоду до грантового проекту – продовжили термін до липня наступного року.

Також Єврокомісія дала згоду на проведення тендерних закупівель по європейським правилам, що в першу чергу буде орієнтувати учасників конкурсу на якість виконання робіт, а не на ціну.

Зараз йде підготовка тендерної документації відповідно до європейського законодавства.

За словами Юрія Стальниченка, якщо процедура закупівлі пройде нормально, то договір з переможцем буде підписано в термін з кінця листопада до початку грудня:

“Швидкість виконання робіт буде залежати від швидкості поставки ліхтарів їх виробником і від погодних умов.

Можливо, з урахуванням закупівлі ліхтарів, демонтажу і монтажу, процес триватиме три-чотири місяці. Скоріше за все їх будуть монтувати поступово – по ходу отримання від виробника. Тобто, засвітитися нові ліхтарі повинні у період з лютого по квітень”.

До середини квітня мають бути змонтовані усі 1073 ліхтарі, щоб до літа європейці встигнули провести аудит проекту, перевірити якість освітлення.

Нагадаємо, що Менська міська рада взимку 2013 року підписала Угоду мерів, яка дала можливість нашому місту отримувати гроші з Євросоюзу на різні проекти. Потім подала заявку на конкурс на отримання коштів на модернізацію системи вуличного освітлення Мени і навесні 2015 року стала переможцем. Згідно проекту, з яким перемогла міськрада, за два роки передбачалося замінити в Мені 1403 світильники, а також оновити електромережі та щитові. Загальний бюджет проекту становив 638 тисяч євро: 500 тисяч євро – грант Євросоюзу, решта 138 тисяч євро – кошти державного та місцевого бюджетів.

Наприкінці кінці 2015 року була зроблена перша частина проекту – встановлено 124 ліхтарі. У кінці 2016 року було встановлено ще 207 ліхтарів. Ці роботи були виконані за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку та місцевого бюджету. Інші 1072 ліхтарі мають бути встановлені за грант ЄС. Кошти Євросоюз перерахував, але через проблеми з проведенням конкурсу по визначенню виконавця робіт вони досі не використані.

Відео Сергія Трегубенка

Також пропонуємо ознайомитися з презентацією аналізу результатів впровадження Проекту модернізації вуличного освітлення в місті Мена, яку підготував Дмитро Губенко https://goo.gl/uPcjxu


0 Comments