Експрес-тест на COVID – 300 грн. ПЛР-тесту у Мені не роблять


Під час дії “червоної” зони людям, які не зробили вакцинацію, заборонено відвідувати деякі місця без тесту на COVID-19.

“Менщина” вирішила дізнатися, чи можна у Мені зробити ПЛР або швидкий тест для всіх охочих.

Директорка КНП “Менський центр первинної медико-санітарної допомоги” Наталія Корнієнко повідомила, що ПЛР-тесту у Мені зробити не можна: “Такої послуги не надається. Треба їхати у Чернігів або ще кудись. Є і Synevo, і приватні клініки зроблять це без проблем. За ваші кошти”.

Григорій Разнован, генеральний директор КНП “Менська міська лікарня”: “У Менській лабораторії швидкий тест можна зробити за 300 грн. Направлення від сімейного лікаря не потрібно. Протягом 15-20 хв результати будуть готові. Дійсний тест протягом 3 діб.

Ми ввели цю платну послугу у зв’язку із численними проханнями деяких працівників Мени, у яких це вимагають, а вони не вакциновані.

Крім цього, у нас є імуноферментний аналізатор, за допомогою якого у крові людини можна визначити наявність антитіл-імуноглобулінів M та G.

Імуноглобуліни М показують наявність інфекції, гострого процесу захворювання, а антитіла G – чи є у людини імунітет до ковіду. Імунітет може бути як після того, як людина перехворіла і антитіла з’явилися, або після щеплення (можна подивитися, як спрацював організм людини на вакцинацію).

Якщо робити аналіз на якийсь один імуноглобулін, то це коштуватиме 100 грн. На обидва – 150. Для цього можна звернутися у маніпуляційний кабінет.

Єдиний нюанс – для такого аналізу необхідно, щоб було 10 охочих. Оскільки для однієї людини це буде нераціональне використання”.

Для довідки. Пошукова система Google показала безліч місць у Чернігові, де можна здати ПЛР-тест. Ціна – від 700 грн.


0 Comments