Депутати міськради вирішили залишити водогін “Менському комунальнику” мінімум на рік


Сьогодні, 6 червня, відбулася позачергова сесія Менської міськради, на якій вирішували питання водопостачання та водовідведення. Депутати визначилися, хто буде надавати ці послуги, а от з тарифами на них питання залишається відкритим.

Нагадаємо, що на минулих сесіях частина народних обранців голосувала за залишення водогону в оренді у ТОВ “Менський комунальник” (приватне підприємство), інша частина – за передачу його до КП “Менакомунпослуга” (підприємство міськради). В результаті не вистачало голосів за прийняття ні першого, ні другого рішень.

І перше, і друге рішення зобов’язувало міськраду розпочати підготовку до проведення конкурсу на визначення надавача послуг з водопостачання й водовідведення. Але у першому рішенні пропонували поки що залишити водогін “Менському комунальнику” і готуватися до конкурсу, а в другому пропонували передати водогін негайно “Менакомунпослузі” і готуватися до конкурсу. Також перше рішення передбачало підвищення тарифів, а друге, за словами депутатів, які за нього голосували, ні. При цьому депутати, які голосували з перше рішення, заявляли, що на даний момент ніхто окрім “Менського комунальника” не може забезпечити надання даних послуг і що, мовляв, “Манакомунпослуга” до цього ще не готова.

Сьогодні ситуація повторилася. Жоден з цих проектів не прийняли.

Директор ТОВ “Менський комунальник” Василь Зима повідомив, що завтра підприємству відключать електроенергію і місто залишиться без води, якщо сьогодні не буде укладений договір оренди водогону. Мовляв, щоб підприємство продовжило договір на забезпечення електроенергією з “Чернігівобленерго”, у нього має бути договір на оренду водогону.

Тож депутати не закрили сесію й продовжили дебати.

У результаті обговорень на голосування знову винесений проект про передачу водогону “Менакомунпослузі” і його знову не прийняли. А от другий проект таки прийняли (“за” було 28 голосів). Рішення передбачає укладення договору з “Менським комунальником” ще на рік – до 1 червня 2019 року та зобов’язання міськради оголосити конкурс на визначення надавача послуг з централізованого водопостачання і водовідведення у Мені до 1 січня 2019 року. Також проект містить норму про проведення незалежного аудиту тарифів.

Питання з підвищенням тарифів залишається відкритим. Своїм рішенням депутати рекомендують “Менському комунальнику” не підвищувати тарифів. Точніше, підвищувати лише в рамках коригування – в разі зростання зарплат, але не підвищувати вразі зростання цін на енергоносії. Яка “сила” в цієї рекомендації поки що не зрозуміло.

“Менщина” вела пряму трансляцію (текстову) сесії. Ознайомитися з нею можна за посиланням https://goo.gl/dVRKnV

Дописи до теми:

Кому належить міське господарство водопостачання і водовідведення https://mena.org.ua/blog/komu-nalezhyt-miske-hospodarstvo-vodopostachannya-i-vodovidvedennya/


0 Comments