Чи відповідає вода у річці Мена європейським стандартам?


Деснянське басейнове управління водних ресурсів (БУВР) буде проводити моніторинг води у річках на новому обладнанні, яке допоміг закупити Євросоюз. Зокрема, мають дослідити і воду з річки Мена.

“З травня воду будуть досліджувати за новими європейськими стандартами”, – розповів “Менщині” начальник відділу взаємодії ЗМІ та діловодства Деснянського БУВР Дмитро Павленко.

22 березня цього року відбулося відкриття першої Лабораторії моніторингу вод Північного регіону. З 1 травня вона має запрацювати на повну потужність. Знаходиться у місті Вишгород Київської області. В Україні, окрім цієї, є ще три таких лабораторії: у Івано-Франківську, Слов’янську та Одесі.

“Розуміння того, що знаходиться у воді, — це перший крок, щоб зробити її більш чистою та безпечною. А лабораторія моніторингу вод у Вишгороді тепер зможе надавати найсучасніші дані,” — зазначає Клое Аллео, представниця Євросоюзу в Україні на сайті Міндовкілля: https://bit.ly/3xait1D

Аналізуватимуть воду з річки Мена на сучасному обладнанні, яке закупив Євросоюз. Воно здатне визначати важкі метали, промислові хімікати та пестициди навіть у низьких концентраціях. Саме ці речовини впливають на якість води, а значить, на людське здоров’я.

Проводити моніторинг мають щомісячно.

Коли саме планують провести дослідження річки Мена та де можна буде ознайомитися з результатами інформації немає.

Як ви, шановні читачі, вважаєте, чим саме людська діяльність шкодить природі та довкіллю? Долучайтесь до обговорення в коментарях.

Джерело: https://bit.ly/3xbVHXm

Підготувала: Алла Мизенко


0 Comments