Чому цвітуть водойми та що з цим робити?


Про причини цвітіння води та заходи, які допоможуть запобігти цвітінню розповів в інтерв’ю виданню “Рибацький вісник” завідувач кафедри екології Черкаського національного університету Олександр Спрягайло.

“Причини цвітіння води – синьозелені водорості або ціанобактерії. Ціанобактерії виробляють шкідливі токсичні речовини. Є нейротоксини, які впливають на нервову систему, а є такі, що викликають подразнення слизистої оболонки людини.

Перша причина – потепління й стояча вода. Літо стає тривалішим, а це створює дуже сприятливі умови для життя синьо-зеленим водоростям.

Другий фактор – наявність поживних речовин для бактерій. Люди використовують пральні порошки, синтетичні миючі засоби, до складу яких уходить фосфор і фосфорні сполуки. Саме вони є найкращим способом живлення для синьо-зелених водоростей.

Третій фактор — змиви з полів. Всі мінеральні та органічні добрива стікаються в річки. До того ж українські ґрунти самі по собі дуже багаті на органіку. Рельєф у Дніпра горбистий і це часто призводить до водяної ерозії, що вимиває поживні речовини. Все це йде на користь ціанобактеріям”.

Джерело: “KANOS. Слідами твого міста” https://bit.ly/2UsXcBR

Підготував Іван Крук


0 Comments