Чернігівщина потрапила у п’ятірку лідерів по освоєнню державних коштів


Допомогла їй у цьому київська будівельна корпорація «Золоті Ворота».

Чернігівщина потрапила у п’ятірку лідерів «Тендерного рейтингу регіонів України», який складає сайт «Наші гроші». Це перший тижневий рейтинг за два останні місяці, у якому Чернігівська область пробилася наверх. Зазвичай вона знаходилася посередині, а в літньому рейтингу взагалі займала передостанню позицію.

Рейтинг за тиждень (24 – 31 жовтня), млн грн.

Дані округлені. До рейтингу ввійшли тендери, в яких замовниками виступають місцеві органи влади та підприємства, комунальні установи, регіональні представництва центральних органів влади і державних компаній, вузи.

Мета рейтингу – показати, яким регіонам влада приділяє найбільшу бюджетну увагу.

«Наші гроші» з’ясували, що згідно з опублікованими на минулому тижні оголошеннями про результати торгів, найбільші кошти було витрачено на Донеччині. Тільки на ремонт доріг в області було витрачено 220 мільйонів.

У Києві, який посів другу позицію, найбільші кошти було витрачено на будівництво лікарні та театру оперети. Також коштовними були закупівлі Інституту фізики на розробку нових світильників.

У трійку лідерів потрапила Миколаївська область завдяки ремонту дороги державного значення Ульяновка – Миколаїв, на який минулого тижня було витрачено більше 100 мільйонів.

Лише трохи від Миколаївщини відстав Крим, тендерний пакет якого сформували підряди на будівництво доріг під Севастополем за 150 млн. грн..

Чернігівщина замкнула п’ятірку лідерів, тут 30 мільйонів було витрачено на будівництво дороги Каціри – Осіч.

Про будівництво дороги Каціри – Осіч

Служба автомобільних доріг у Чернігівській області за результатами тендерів 18 жовтня уклала угоди з ПАТ «Південьзахідшляхбуд» на будівництво дороги Каціри – Осіч та капремонт мосту через р. Удай. Загальна вартість угод склала 31,27 млн. грн.. Про це повідомили «Наші гроші» з посиланням на «Вісник державних закупівель».

Компанія-переможець за 13,13 млн. грн.. здійснить продовження робіт по скорегованій документації на будівництві дороги місцевого значення Каціри – Осіч. Крім того, переможцю дістались 18,14 млн. грн.. на завершення ремонту мостового переходу через р. Удай на дорозі місцевого значення Прилуки – Варва – Срібне – Обухове.

Обидві закупівлі здійснено за неконкурентною процедурою «у одного учасника», що пояснено відсутністю конкуренції. Раніше «Південьзахідшляхбуд» був обраний генпідрядником за процедурою «відкриті торги», а потім відбулось коригування проектної документації. «Зміни в нормативних документах та значний ріст вартості матеріалів, що привело і до зміни обсягів робіт, які необхідно виконувати, стали підставою для коригування проектно-кошторисної документації», – йдеться в обґрунтуванні.

ПАТ «Південьзахідшляхбуд» входить в київську будівельну корпорацію «Золоті Ворота». «Наші гроші» нагадують, що раніше «Південьзахідшляхбуд» отримало підряд на будівництво дороги Київ – Харків – Довжанський в Харківській області вартістю 850 млн. грн. при ціні будівництва 72 млн. грн./км.


0 Comments