Чернігівобленерго: “Закопавши провід під землю, проблеми залишаться”


Нещодавно замітка про відключення електроенергії через чистку електротраси по місту викликала жваве обговорення. Зокрема, Олександр Кардашов цікавився, чому кабель не закопують в землю. Це, ймовірно, допомогло б зменшити число обривів та відключень – http://bit.ly/39BSCTT

“Менщина” звернулася до колцентру Чернігівобленерго, щоб отримати коментар з цього приводу. Директор колцентру Олександр (прізвища не назвав): “Для того, щоб закопати кабелі під землю, треба проєкт. Це потребує коштів. Потім треба кошти на реалізацію, матеріали, техніку та інше. Тариф на електроенергію буде, якнайменше, втричі більший, ніж зараз.

А хто виділить землю? Там, де проходить лінія електропередач, земля використовується з певними обмеженнями для її власників. Власник – місцева громада. Тим паче, зараз земельне питання не просте.

І доцільність. Як потім їх обслуговувати? Наразі є норми чинного законодавства: це правила охорони електричних мереж, утримання зелених насаджень і т.д. Проблеми, що над землею, що під землею, вони були і будуть. Поки ми всі разом не почнемо виконувати норми.

Чернігівобленерго готове співпрацювати з органами місцевого самоврядування. Наприклад, місцева влада для себе визначилася із зеленими насадженнями, які несуть загрозу. Визначається дата, наші працівники приїжджають, де треба, зняли провід, знеструмили. Громада займається зеленими насадженнями, а паралельно, щоб за тиждень знову не проводити відключення, ми можемо відремонтувати КТП, поставити контур заземлення, замінити провід, щоб це все було в межах одного відключення. Якщо робота буде спланована, населення від цього тільки виграє.

Якщо провід закопувати, будуть ті ж самі проблеми, але через 5 років”


0 Comments