Алгоритм дій у разі виявлення симптомів коронавірусу


Завідувач Менського районного лабораторного відділення Борис Хрущ:

“У разі виявлення симптомів коронавірусу, такими як сухий кашель і ускладнене дихання, необхідно відразу звернутися до сімейного лікаря на прийом.

Якщо у сімейного лікаря є підозра на коронавірус, вони заповнюють нам форму про інфекційне захворювання, надсилають його протягом двох годин, ми реєструємо і передаємо в Чернігів у Чернігівський обласний лабораторний центр, протягом 4 годин вони передають у Центр громадського здоров’я для подальшого аналізу конкретного випадку.

Медичні працівники повинні відібрати аналізи. Це може бути кров, сеча, змив з ротоглотки, носоглотки, в умовах “холодовий ланцюг” повинні їх доставити в лабораторію в Чернігів.

В домашніх умовах необхідно частіше мити руки з милом, або/та обробляти антисептиком, руками не торкатися рота, носа та очей. Якщо вдома доглядаєте за хворою людиною, то необхідно одягати маску. Якщо людина чхає, кашляє – обов’язково маска. Намагатися знаходитися на відстані 2 м від людини із симптомами.

Людям, якщо немає можливості купити маску, радимо використовувати марлеву пов’язку не менше, ніж у 3 шари. Кожну маску можна використовувати 2 години. Після – дезінфекція або утилізація.На жаль, поки що у нашій установі масок і костюмів немає. Проводиться робота по закупівлі цих матеріалів”.

Відео Сергія Трегубенка – http://bit.ly/2QsSFtU


0 Comments