А Ви знаєте, що священнослужителі хочуть побудувати у Мені нову церкву?


У кінці грудня минулого року районна рада прийняла рішення “Про розгляд звернення Благочинного храмів Менського округу, депутата районної ради Дендака В.І та настоятеля Cвято-Троїцької церкви Томішина В.М.”.

Звучить воно так:

Розглянувши клопотання Благочинного храмів Менського округу, депутата районної ради Дендака В.І. та настоятеля Свято-Троїцької церкви Томішина В.М. про будівництво собору на честь Олексія чоловіка Божого в м. Мена, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада вирішила:

1. Рекомендувати Менській міській раді:

1.1. Винести на громадські слухання питання про надання земельної ділянки для будівництва та обслуговування собору.

1.2. Запросити до участі в підготовці громадських слухань депутата районної ради Дендака В.І.

2. Запропонувати депутатам районної ради прийняти участь у будівництві собору шляхом пожертвування коштів.

3. Виконавчому апарату районної ради забезпечити організацію суботника по спорудженню собору за участю депутатів районної ради.

4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з гуманітарних питань, сім’ї, молоді та соціального захисту населення.

Нагадаємо, що 9 січня Мену відвідав архієпископ Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій.

За інформацією Анатолія Фурмана («Наше слово»), віряни і благочинний храмів Менського округу протоієрей Василь Дендак звернулися до архієпископа з проханням дати благословення на початок будівництва у нашому місті собору на честь Олексія Чоловіка Божого (однойменний собор знаходився на території міста між поштою і Приватбанком, був повністю знищений більшовиками).

Чи дав архієпископ благословення не повідомляється.

За інформацією офіційного сайту Менської районної ради, 12 січня було проведено зібрання за участю благочинного храмів Менського округу, депутата районної ради Дендака В.І, настоятеля Cвято-Троїцької церкви Томішина В.М., голови районної ради Невжинського В.М., голови райдержадміністрації Соломка А.В., Менського міського голови Фесюна Ф.І., заступника голови районної ради Ляха В.В., першого заступника голови райдержадміністрації Василенка В.У., керуючого справами районної ради Прищепи В.В., начальника відділу містобудування та архітектури райдержадміністрації Ющенка А.М.

Під час зібрання учасниками роглядалися потенційно можливі місця майбутнього будівництва храму.

Наша довідка

За інформацією офіційного сайту Чернігівської єпархії у Менському районі зареєстровано 26 парафій (храмів), дві із них знаходяться у Мені (Свято-Троїцька парафія (Протоієрей Василій Михайлович Томишин) та Парафія Різдва Богородиці (Протоієрей Михаїл Степанович Халус)).

[poll id=”6″]

Колишня Базарна площа в Мені біля Олексіївської церкви (1927 р.). Фото з книги “Наша рідна Менщина”, Д.П. Калібаба, В.С. Соляник.:


4 Comments

 1. У Мені повно пустуючої землі – НАВІЩО НИЩИТИ ДЕРЕВА??!!
  Живі дерева мають більше віднощення до Бога, ніж розмальовані дощечки, які вони повісять у тому будинку, що планують збудувати на місці тих дерев.
  ВІРА В БОГА ВИЗНАЧАЄТЬСЯ ПО СПРАВАХ.

  А в Мені колись багато чого було… Але це не повід повертати старе – сьогодні церквою зруйнують парк, а завтра на місці вашої оселі захочуть щось відновити…

  Призиваю менян відстояти зелені насадження.
  Парк – це наше, а церква – чийсь прибуток.
  А Бог…
  БОГ, в першу чергу, живе у кожному із нас!!! І в наших повсякденних діяннях…