Багато хто не знає, як виглядає амброзія, не кажучи вже про шкодочинність
Микола Охонько, вчений агроном, смт Макошине
Амброзія полинолиста – карантинний бур’ян, завезений на Чернігівщину з південніших районів України, де він буяє вже давно. На Менщину також потрапила “полинолиста”. Її пилок особливо небезпечний для алергетиків та астматиків і може викликати навіть летальні випадки. При цьому коріння амброзії має лікувальні властивості і з успіхом використовується в народній медицині.
Наразі з проблемою борються громадські активісти, бо загальнодержавна програма боротьби настільки недолуга, що, чекаючи її результатів, скоро і Чернігівщина буде задихатися від пилку полинолистої.
Мені, вченому агроному, особливо близька ця тема, і я роблю крок за кроком в напрямку подолання цієї проблеми. Ким мене вже тільки не називали: і борцем з амброзією, і Дон Кіхотом, але то нічого не змінює, і треба впевнено йти до перемоги, бо хто ж як не ми.
На мою думку, проблему можна вирішити наступним чином.
По-перше, місцевій владі потрібно проводити роз’яснювальну роботу серед населення, бо багато хто не знає, як вона навіть і виглядає, не кажучи вже про шкодочинність.
По-друге, та ж влада має підтримувати місцевих волонтерів, які спрямовані на боротьбу, якщо сама не справляється.
По-третє, якщо влада і береться за справу знищення бур’яну, то потрібно радитися зі спеціалістами в методах боротьби, а не робити ще гірше – скошування в фазі утворення насіння викликає катастрофічні наслідки.
І по-четверте, шановні керівники, багато чую про розвиток зеленого туризму. Так, це перспективний напрямок, особливо в Макошине і Куковичах, але скажу вам по секрету: не бачити вам успіху в цій справі, якщо не подолаємо “полинолисту”. Хто захоче приїхати в курортну зону помирати? Хіба що ті, яким остогидло це життя…
Всі фото зроблені в Макошине та на околицях








