13 закладів освіти реорганізують у селах Менської громади
У Менській громаді завершили публічні обговорення щодо зміни мережі освітніх закладів. Як повідомляє міська рада, проєкти рішень стосуються шкіл та дитсадків у Блистові, Волосківцях, Дяговій, Синявці, Стольному, Феськівці, Бірківці та Киселівці.
Реорганізація передбачає приєднання закладів до опорних шкіл у статусі філій. Основною причиною змін у відділі освіти називають низьку наповнюваність класів — у більшості сільських шкіл вона становить менше 30% від потужності, що не дозволяє у повному обсязі отримувати державну субвенцію. При статусі філії заклади втрачають юридичну самостійність, але продовжують роботу.
У Бірківці початковий план ліквідації філії змінили. Через наявність понад 60 учнів та незадовільний стан доріг на маршруті до Мени, заклад вирішили зберегти. Місцеві жителі підтримали пропозицію приєднати Бірківську філію до Менської школи ім. Т.Г. Шевченка.
Під час зустрічей у Синявці та Феськівці місцеві жителі порушили питання безпеки. У відповідь на запит громадськості представники відділу освіти пообіцяли розглянути можливість встановлення модульних укриттів, оскільки наявні приміщення не забезпечують повноцінний навчальний процес.
Джерело: Менська міська рада – go.mmedia.com.ua/ddnuwc
«Менщина»